Kategorie: Novinky

Zlatá Tiksi porazila zlatého Dallase

Třináctiletá ryzka, celým sportovním jménem Tiksi Nadace při SOUz Loštice vyhrála na domácí půdě kvalifikaci pro finále 49. ročníku Zlaté podkovy. Vítězku jezdil pro Jezdecký klub Loštice jako vždy Radko Heidenreich. Klisna je čtyřnohou hvězdou soutěží všestrannosti od roku 2009, kdy vyhrála v Humpolci Zlatou podkovu a získala titul Zlatý kůň ZP.

Tiksi a Heidenreich vyhráli současně se ZP i Oblastní mistrovství v kategorii seniorů.

Chovatelem Tiksi je Nadace při SOUz Loštice.

Rodiči klisny jsou anglický plnokrevník 2760 Dannyj z bývalého SSSR a SM 3041 Tereza, dcera plemeníka Gidran IV – 30.

Antonín a Adéla pomstili Lubomíra

Necelé tři body na Tiksi ztratil o čtyři roky starší Dallas 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) a třetí skončila devítiletá Pippa Fun (Ing. Jana Höcková, JK Albert Stolany).

O výsledku rozhodla sobotní skoková zkouška - Dallas 1 v ní udělal tři chyby a v terénu už ztrátu nedohonil.

Porážku svého otce v hlavní soutěži zmírnil sedmnáctiletý Antonín Vrtek - vyhrál pro JK při SOUz Horní Heřmanice Bronzovou podkovu i Oblastní mistrovství mladých jezdců (v obou případech s valachem jménem Beauty/Černý).

Ve Stříbrné podkově skončila tato dvakrát úspěšná dvojice těsně druhá: Lepší byla pouze Antonínova sestřenice Adéla Vrtková (Fontaine, Sportovní stáj Vrtkovi).

Galérii loštických vítězů doplnili v Soutěži nadějí Aslan (Pavel Vereš, opět JK při SOUz Horní Heřmanice), pony Kuba 3 (Aneta Regnardová, JK PAM) a tandem Flora 13 - Michaela Hlavinková z JO Pegas v Oblastním mistrovství juniorů.

Autor: Jiří Křepelka

Nestárnoucí ryzka Tiksi a její stálý jezdec Radko Heidenreich rozšířili  bilanci společných úspěchů o další dvě vítězství Foto archiv Profi Press

Nestárnoucí ryzka Tiksi a její stálý jezdec Radko Heidenreich rozšířili  bilanci společných úspěchů o další dvě vítězství