Kategorie: Finále Humpolec, Novinky, Závody Humpolec

Výsledky Finále 50. ročníku ZP 2015 Humpolec

Výsledky Finále 50. ročníku ZP 2015 Humpolec Uplynulý víkend byl pro Humpolec ve znamení koně. Abychom byli přesní, ve městě, které každý rok přivítá nejlepší jezdce všestrannosti a vozataje z celé České republiky, se jich letos sjelo 140. Konal se zde v pořadí již 50. ročník finále Zlaté podkovy. Třídenní klání bylo zahájeno v pátek 21.8. tradičními drezurami. Sobota patřila divácky velmi atraktivním terénním zkouškám, jezdci všestrannosti předvedli šikovnost v krosu, zatímco vozatajové ukázali umění ovladatelnosti spřežení mezi překážkami maratonu. Nedělní program se nesl ve svátečním duchu. Na kolbišti školního statku Humpolec všichni napjatě očekávali, kdo si letos díky skvělému výsledku ve vozatajském parkuru odveze titul Mistra opratí a která dvojice v závěrečné skokové zkoušce vybojuje prvenství ve všestrannosti. Návštěvníci také s velkým nadšením přihlíželi již tradičnímu průvodu koní městem na náměstí, kde všechny přivítal starosta města a další významní hosté. Před tribunami na Dusilovském závodišti pak diváci mohli sledovat jak již zmíněné parkury, tak doprovodný program. A kdo se letos stal Králem všestrannosti a Mistrem opratí? V soutěži Zlatá podkova zvítězil Radko Heidenreich s koněm TIKSI (JK Loštice). Stříbrná podkova byla rozdělena do dvou kategorií. V té náročnější si nejlépe vedla MUDr. Eva Kratochvílová a CAMILA (JK BEKA Loučka). Druhou kategorii nejlépe zvládl Hatla Jaroslav a REENMOREALFIE . Nejlepším vozatajem v královské disciplíně čtyřspřeží se stal Jiří Jirásek z JK Robousy. V hlavní soutěži Mistů opratí dvojspřeží nejlépe zvládl celé třídenní závody Václav Coufalík z JK Coufalík. V jednospřežích si nejlépe vedl Jan Exnar a zlatou v soutěži dvojspřeží pony získal Tomáš Palán. ...

 

     Na přípravách letošního ročníku si dali organizátoři obzvláště záležet. Zlatá podkova tak ke svým 50. narozeninám dostala dva krásné dárky.

     První má trvalou hodnotu, protože v sobě skrývá historii Zlaté podkovy, vzpomínky osobností, které tuto historii psali a přání řady osobností, aby tradice Zlaté podkovy překonala i do let budoucích. K příležitosti tohoto kulatého jubilea byla vydána publikace, prostřednictvím níž se široká veřejnost může seznámit s touto jedinečnou jezdeckou událostí.

     Druhý dárek je bohužel dočasného charakteru, ale rozhodně není menších kvalit. Ve výstavní síni v Humpolci na Dolním náměstí byla v pátek slavnostně zahájena výstava mapující 50 let historie Zlaté podkovy. Součástí výstavy jsou nejen historické materiály, řada krásných fotografií i texty vysvětlující řadu faktů veřejnosti utajených, ale vystavena jsou zde i výtvarná díla žáků základních škol v Humpolci. Výstava je také doplněna nádhernými kresbami Simony Jiřičkové. Návštěvníci budou moci do výstavní síně humpoleckého muzea na Dolním náměstí zavítat až do 24.9.2015.

 

 

Zlatá podkova   Cena Kraje VysočinaKraj Vysočina           

Stříbrná podkova I  Cena České pojišťovny

Stříbrná podkova II  Cena České pojišťovny

Bronzová podkova  Cena Schaumann  

Soutěž nadějí  Cena DDL Lukavec

Pony Cena MEDIPO AGRAS Havlíčkův Brod

 

Mistři opratí:   
                      pony -                  Cena HSE Humpolec 
                      jednospřeží -      Cena AGROTOM Marketing
                      dvojspřeží  -       Cena OSMA Komorovice 
                      čtyřspřeží -         Cena Agrostroj Pelhřimov

 

Galerie fotografií - autor Jiří Bělohlav