Kategorie: Finále Humpolec, Novinky

Diráno 1 nenašel ve Zlaté podkově soupeře

Neuvěřitelná lehkost vítězství, tak lze nejlépe popsat styl, kterým docválal hnědák 71/886 Diráno 1 k obhajobě loňského triumfu ve Zlaté podkově. Desetiletý valach plemene český teplokrevník měl v sedle svého stálého jezdce (a trenéra) Lubomíra Vrtka. Jejich dokonalá spolupráce zvětšila bilanci slávy Jezdeckého klubu při Středním odborném učilišti zemědělském Horní Heřmanice z jesenického regionu...

 

Diráno 1, syn hannoverského plemeníka 2772 Calanthano, má v rodokmenu na straně báby slavnou klisnu JM 3716 Diana A,. A to je mimochodem matka dalších dvou Zlatých koní z minulých let, Davose 1 a Dallase 1.

Ale ani právě jmenovaná dvojice nedonutila svého mladšího příbuzného k boji: Ve skokové zkoušce navíc ztratila a uvolnila „medailové“ pozice klisnám Tiksi Nadace při SOUZ Lošrice (Radko Heidenreich JK Loštice) a Kim-C (Karolína Petrová JK Kocanda).

Je třeba dodat, že nakonec čtvrtého Dallase 1 jezdil rovněž Lubomír Vrtek, zatímco pátého Davose 1 „řídil“ Vrtkův syn Antonín.

Ve 49. Zlaté podkově (Ceně Kraje Vysočina a Memoriálu Jana Synka) bylo nakonec klasifikováno devět z původních 12 startujících.

Diráno 1 dokončil třídenní test s obrovským náskokem, větším než 15 bodů,

Druhá Tiksi porazila třetí Kim-C v bodovém poměru 58,76 : 58,81, a také to si zaslouží zaznamenat.

 

Kokoska, Darrius, Aslan a Pretoria Ebony

Hodně velká naděje české všestrannosti Kokoska (Roman Falta, JPS Borovinka) nedovolila dalším reprezentantům JK při SOUz Horní Hřemanice (Batman 1 a Pavel Vereš) vyhrát Stříbrnou podkovu.

Podobně si poradili Darrius a Alžběta Vyštajnová (Jezdecký klub Darex) s předposledním Vrtkovým esem v humpolecké partii - takže Beauty/Černý (Antonín Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) byli v Bronzové podkově rovněž druzí.

Vrtkova stáj měla ovšem ještě jednu zbraň a ta se nemýlila: Aslan a Pavel Vereš (JK při SOUz Horní Heřmanice) si poradili s kompletní konkurencí v Soutěži nadějí - a Slezsko mohlo dát ruce nahoru!

V poslední sedlové soutěži (pro pony) rozhodla jedna jediná nedělní chyba, díky ní do listiny vítězů byli zapsáni Pretoria Ebony, Eliška Vítková a SK Hlavice. Na JK Ratibořské Hory (Lipton Sinaj a Barbora Vaňková) tak zbyla pozice číslo 2.

 

To nebyl vtip!

Soutěž jednospřeží začala a skončila senzací - na startu i v cíli byla jediná jména: Lucky 26 a Ing. Kristýna Drbohlavová (JK Pamela Bylany). Proč nepřijel do Humpolce nikdo další, to je dotaz potřebující odpověď - ale kdo nám ji poskytne, to je rovněž otázka.

„Dvojky“ vyhrál vždy spolehlivý Ladislav Jirgala (Kolet - Čestr - Antonio 2) z JK Hubička Telnice.

Vítězné čtyřspřeží dirigoval Rakušan Josef Leibetseder, a jména jeho koní mnohé napovídají:

Generalissimus XXXVIII - 52, Rudolfo Fála I - 22, Anemona - 43, Sacramoso Amapola - 20 a Requira.

Nuget 2 a Brity 1 je pony-tandem, se kterým udělal radost Michal Kořínek sám sobě a JK Sobotka zvlášť.

Jiří Křepelka

 

 Dnes už dvojnásobný vítěz Zlaté podkovy, Mistr ČR ve všestrannosti a Zlatý kůň ZP Diráno 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice)Dnes už dvojnásobný vítěz Zlaté podkovy, Mistr ČR ve všestrannosti a Zlatý kůň ZP Diráno 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice)

   

Dnes už dvojnásobný vítěz Zlaté podkovy, Mistr ČR ve všestrannosti a Zlatý kůň ZP Diráno 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice)

Foto Jiří Bělohlav