Kategorie: Finále Humpolec, Novinky

Pozvánka Finále 58. ročníku seriálu závodů Zlatá podkova

Plakát Finále ZP 2023     Od pátku 18. do neděle 20. srpna 2023 se koná finále Zlaté podkovy, tedy závody ve všestrannosti a spřežení. Program začíná v pátek drezurami, pokračuje v sobotu terénní zkouškou a maratonem spřežení. Neděle je ve znamení parkuru sedlových koní a překážkové jízdy spřežení ...

 

 

PROGRAM ZÁVODŮ:

Pátek 18. srpna

8:00       Drezurní zkouška (všechny kategorie)

              Drezura v kategoriích spřežení

 

Sobota 19. srpna

8:00       Terénní zkouška sedlových koní (všechny kategorie)

14:30     Maraton spřežení

 

Neděle 20. srpna

9:00       Parkur nižších kategorií

10:00     náměstí Humpolec - koncert ZUŠ + mažoretky

              Průvod jezdců a koní městem se zdravicí na náměstí

11:00     Překážková jízda spřežení

              Ukázka soutěží chladnokrevních koní

14:00     Parkur vyšších kategorií sedlových koní

 

O ZLATÉ PODKOVĚ:

Zlatá podkova je tradiční český seriál závodů ve všestrannosti a spřežení. Z pořádaných předkol se kvalifikují ti nejlepší na finále. Z pohledu diváka, návštěvníka jezdeckého areálu, jde o velmi atraktivní podívanou. Při drezuře může pozorovat naprostou koncentraci koně i jezdce, disciplína se odehrává v ohraničeném obdélníku. Naopak při sobotní terénní zkoušce, která může připomínat dostihy jednotlivců, kůň svižně běží krajinou, překonává pevné překážky a projíždí jezírky. V případě maratonu spřežení pak musí kočáry co nejrychleji absolvovat vytyčenou trať ve vozatajkých překážkách. Závěrečný parkur a překážkvá jízda spřežení prověří souhru koní a jezdců a také jejich psychickou odolnost, protože každá chyba může znamenat výrazné posuny ve výsledkové listině.

 

Pořadatelem závodů je obecně prospěšná společnost Soutěže podkovy, kterou založilo město Humpolec, Školní statek, Česká zemědělská akademie a Jezdecký klub Humpolec. Závody se mohou uskutečnit díky podpoře sponzorů v čele s Krajem Vysočina a Městem Humpolec.

 

Plakát Finále ZP 2023