Kategorie: Mistrovství ČR 2014, Novinky, Závody Humpolec

Rodeo au Heup: Dokonalá odveta

Šampióny České republiky ve všestrannosti seniorů 2014 jsou Rodeo au Heup a Robert Pokorný z Jezdeckého klubu NH Car . Odveta za loňské „bronzy“ z mistrovství a finále Zlaté podkovy se tedy dokonale podařila. Velký favorit Diráno 1 nezačal soutěž v Humpolci dobře, ještě hůř v ní pokračoval a do nedělního krosu už nenastoupil.

 

„R“ tandem (Roedo au Heup a Robert Pokorný) měl po první zkoušce - tedy drezúře - více než slušný náskok před svými největšími předpokládanými soupeři:

Diráno 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) na něj ztrácel 7,58 bodu, Tiksi (Radko Heidenreich, JK Loštice) dokonce 10,51 bodu a Kim-C (Karolína Petrová, JK Kocanda) ještě víc.

Ve skokovém testu neudělal Rodeo žádnou chybu a jen dva z 19 konkurentů ho dokázali napodobit. Byli to Tomon (Pavel Březina, JK Neveklov) a Ostrico (Ing. Jana Höcková, JO Albert Stolany), zatímco Diráno 1 a Tiksi shodili dokonce čtyřikrát …

Do finálového terénu si mohli Vrtek a Höcková vybrat jednoho ze svých dvou koní. Rozhodli se logicky, zvolili toho s větší šancí a tak Diráno 1 a Pippa Fun (JO Albert Stolany) už dál nepokračovali.

 

Pohoda v terénu

Rodeo s Robertem si mohli dovolit pohodový kros, překročili v něm sice čas, ale přesto porazili nakonec stříbrného a na překážkách suverénního Dallase 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) na body v poměru 45,68 : 59,76!

Bezchybný výkon v terénu podal i další Vrtkův sveřenec Davos 1 (v sedle byl trenérův syn Antonín) a tak mu určitě právem patří bronzová medaile.

Stejně suverénně skákající Tiksi se probojovala na konečné čtvrté místo,a  za ní je ve výsledkové listině třetí kůň z Horních Heřmanic - Batman s Pavlem Verešem (5.).

Do cíle se dostalo ještě sedm koní a mezi nimi se téměř ztratili Kim-C (9.) a Tomon (11.).

Naopak Ostrico, Korsica (Petr Lacina, JK U Juráška - Mořkov) nebo Action Boy (Stanislav Vrtek, Sportovní stáj Vrtkovi) v sestavě klasifikovaných chybí.

 

Reklama pro Francii

Rodeo au Heup, hnědák zapsaný v plemenné knize francouzského jezdeckého koně (selle francais) sekce A, se narodil před devíti lety.

V jeho rodokmenu najdeme na straně otce hřebce Qredo de Paulstra (po Galoubet A), slavný Narcos II je dědem ze strany matky Espiegle du Parc.

Koně ve Francii odchoval Jean - Paul Lepetit.

V letošní sezóně absolvovali noví šampióni jen jeden start v České republice - a vyhráli kvalifikaci Zlaté podkovy v Kolesech.

Jinak se Rodeo a Robert prezentovali v Německu, konkrétně v areálech Kreuth, Crostwitz - Horka a Schwaigangen.

V humpoleckém areálu Dusilo se „jelo“ o titul  šampióna všestrannostii ve třech dalších kategoriích - dětí, pony L (věková kategorie jezdců 13 až 16 let) a pony ZL (kategorie 10 až 13 let). Výsledky najdete na www.zlatapodkova.cz.

 

Mistrovství ČR ve všestrannosti (děti)

1. Pírko(Vendula Chrásková, JS Slavíkov )

Mistrovství ČR ve všestrannosti (pony, L)

1. Pretoria Ebony (Eliška Vítková, SK Hlavice)

Mistrovství ČR ve všestrannosti (pony, ZL)

1. Lipton Sinaj (Barbora Vaňková, JK Ratibořské Hory)

 

Jiří Křepelka

Mistři ČR ve všestrannosti seniorů 2014, Rodeo au Heup a Robert Pokorný z Jezdeckého klubu NH Car  Foto Jiří a Šárka Bělohlavovi

Mistři ČR ve všestrannosti seniorů 2014, Rodeo au Heup a Robert Pokorný z Jezdeckého klubu NH Car

Foto Jiří a Šárka Bělohlavovi