Kategorie: Novinky

Borová: Velký víkend všestrannosti

Tři dny věnované od rána do večera všestrannosti připravil Jezdecký klub Borová.

 

Areál u Chvalšin v českokrumlovském regionu zažije jak Kritérium mladých koní pro čtyřleté a pětileté, tak další kvalifikaci 49. ročníku seriálu Zlatá podkova.

„Obě soutěže KMK a jejich tři zkoušky se konají v pátek 16. května a jsou otevřené i pro další koně a jezdce bez omezení. Navíc budou hodnocené na styl a to je v České republice absolutní novinka,“ uvedla Marcela Kamírová z pořádajícího klubu.

„U nás se jezdí na styl pouze skokové soutěže, ale ve všestrannosti se jedná o premiéru. Rozhodčími z Polska tak bude klasifikována i krosová část, kdy rozhodčí z jednoho místa posuzuje styl skoku, nájezd, ovladatelnost nebo styl jezdce.“

Zlaté očekávání

Sobota (17. května) a neděle (18. května) patří pěti soutěžím Zlaté podkovy a k nim jsou přidány ještě dvě soutěže nepostupové.

Drezurní zkouška začíná v sobotu ráno (8.00 hod.), skákat na kolbišti se ale začne až po poledni, protože počet startujících se reálně blíží k číslu 100. Do nedělního terénu vyjede první dvojice v 9.00 hodin.

Na předběžné startovní listině Zlaté podkovy - Ceny firmy Kamír & Co. Pacov - jsou dva Zlatí koně ZP, třináctiletá Tiksi (Radko Heidenreich, JK Loštice) a o čtyři roky mladší Pippa Fun (Ing. Jana Höcková, JO Albert Stolany).

K nim přidejte valacha Christo 1 (Barbora Kamírová, JK Borová), jinak vítěze loňského finále Stříbrné podkovy, touto dvojicí těsně poraženou Kim-C (Karolína Petrová, JK Kocanda) nebo Aféru (Ing. Markéta Máchová, JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec) - a máte alespoň částečnou představu o tom, co lze očekávat.

Barbora třikrát v sedle

Sedmnáctiletá Barbora Kamírová bude reprezentovat domácí barvy i v dalších dvou startech.

S Crazy Love vyhrál loni Zlatou podkovu v Borové Ing. Pavel Vaněk pro JK Ratibořské Hory, letos půjde „Bláznivá láska“ do boje s jiným partnerem a pro jiného majitele Bronzovou podkovu.

Klisna plemene appaloosa Kings Black Beauty (ročník 1999) ve Stříbrné podkově je třetím koněm pod sedlem jezdkyně, která patří mezi TOP naděje české všestrannosti.

Autor. Jiří Křepelka

Vítězové loňského finále Stříbrné podkovy v Humpolci, Christo 1 a Barbora Kamírová (JK Borová) Foto Jiří Bělohlav

Vítězové loňského finále Stříbrné podkovy v Humpolci, Christo 1 a Barbora Kamírová (JK Borová) Foto Jiří Bělohlav