Kategorie: Novinky

Čtyři Zlatí koně ZP míří do Loštic

Jezdecký klub Loštice pořádá o tomto víkendu už 37. ročník kvalifikace pro finále Zlaté podkovy a současně Oblastní mistrovství ve všestrannosti. Do hlavní soutěže seriálu jsou přihlášeni čtyři Zlatí koně Zlaté podkovy i vítěz zatím poslední kvalifikace ZP z Panské líchy.

 

Diráno 1 a Dallas 1 z JK při SOUz Horní Heřmanice, Pippa Fun (JO Albert Stolany), Tiksi Nadace při SOUz Loštice (JK Loštice) a Action Boy (Sportovní stáj Vrtkovi) - to je téměř pohádková sestava na předpokládané startovní listině ZP.

Desetiletý valach Diráno 1 (trenér a jezdec Lubomír Vrtek) před rokem v Lošticích vyhrál a potom se stal v Humpolci jak šampiónem finále 48. ZP, tak mistrem ČR ve všestrannosti.

Letos se vrací na „místo činu“, ale nic jistého předem nemá. Kromě uvedeného kvarteta největších soupeřů mu může cestu k zopakování loňského vítězství  zkomplikovat i někdo další, třeba Dukát 6 (JK Neveklov), druhý ze ZP v Borové 2014.

 

Všestrannost v parku

Zámecký park Žadlovice zažije v sobotu 21. června nejprve drezurní zkoušky (od 8.00 hodin),

po nich přijdou na řadu skoky.

Terénní zkoušky soutěží seriálu ZP jsou na  programu v neděli 22. června, až po slavnostním nástupu jezdců  koní, tedy od 13.30 hodin. Dopoledne se pojede především o slávu v soutěžích nepostupových.

Loštickou novinkou roku 2014 je Benjamin Cup pro začínající jezdce v sedlech pony.

Autor: Jiří Křepelka

Diráno 1, loňský vítěz kvalifikace Zlaté podkovy v Lošticích, šampión celého 48. ročníku seriálu ZP  a mistr ČR ve všestrannosti  Foto Šárka Bělohlavová 

Diráno 1, loňský vítěz kvalifikace Zlaté podkovy v Lošticích, šampión celého 48. ročníku seriálu ZP  a mistr ČR ve všestrannosti

Foto Šárka Bělohlavová