Kategorie: Novinky

Dvoreček plný peněz - a také emocí

Po patnácté v historii seriálu dorazila kvalifikace Zlaté podkovy do areálu občanského sdružení Military Dvoreček u Jindřichova Hradce. Měla to být velká sláva: Pořadatel „šel“ do hry s novými překážkami a zásadními terénními úpravami v ceně jednoho miliónu korun a měl připravených 70 000 Kč pro vítěze a umístěné v sedmi soutěžích.

 

Záštitu nad programem přijal osobně přítomný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a mezi hosty byl i předseda Senátu PČR Milan Štěch

 

Sport sice nakonec ve Dvorečku vyhrál, ale co tomu vítězství předcházelo?

Hlavní soutěž, Zlatá podkova, se (jak jsme již uvedli dříve) vůbec nekonala - majitelé koní totiž dali přednost závodům v Polsku.

Daleko větším šokem bylo zjištění, že výsledky úvodní drezurní zkoušky nelze zpracovat:

„Nebudu to víc rozvádět, jen konstatuji: Náš statutární zástupce, tedy Česká jezdecká federace, nechal odstartovat soutěže všestrannosti bez aktualizace programu. To snad nepotřebuje další komentář,“ řekl ředitel závodů Stanislav Šamal.

Výsledky drezúry se tedy začaly počítat bez techniky, jako za „starých dobrých zlatých časů“.

Po půlnoci ze soboty na neděli byly k dispozici…

 

Stříbrná Diamantixa

Ústředním bodem programu ve Dvorečku se při absenci Zlaté podkovy logicky stala Stříbrná podkova - Cena Fruko Schulz Jindřichův Hradec.

 

O necelé tři body v ní byla nejlepší dvojice Diamantixa - Michaela Balounová, reprezentující JK GLOD Čejov. Šestnáctiletou jezdkyni (a nejlepšího žáka sezóny 2012)  připravují Jaroslav Grodl a jeho dcera Jana.

Tmavá hnědka Diamantixa  (ročník 2004, po americkém hřebci Eternity´s Breath, z britské klisny Dhaulaghiri) je zapsána v plemenné knize anglického plnokrevníka na Slovensku a před  pěti lety porodila hřebečka po 2997 Arristo Z (PK Zangersheide).

V roce 2013 startovaly reprezentantky známého centra z Vysočiny ve 12 skokových soutěžích a desetkrát byly na startu všestrannosti. Jejich letošním cílem je kvalifikace do finále Stříbrné podkovy v Humpolci.

Velmi těsně skončily jak Bronzová podkova, tak Soutěž nadějí. Vítězové se jmenují Pretoria Ebony (Eliška Vítková, SK Hlavice) a Pinseeker (Petr Myška, JK Isabel).

V soutěži pro pony dominovali Kuba 3 a Aneta Regnardová z JK PAM.

Autor:

Jiří Křepelka

 Diamantixa a Michaela Balounová (JK GLOD Čejov) vyhrály Stříbrnou podkovu ve Dvorečku  Foto Lukáš Krajíček 

Diamantixa a Michaela Balounová (JK GLOD Čejov) vyhrály Stříbrnou podkovu ve Dvorečku

Foto Lukáš Krajíček