Kategorie: Novinky

Dvoreček: Zlatá podkova bez Zlaté podkovy

Druhá kvalifikace 49. ročníku seriálu Zlatá podkova je připravena o tomto víkendu v areálu občanského sdružení Military centrum Dvoreček u Jindřichova Hradce. Naprosto neočekávanou zprávou je ta, že její í soutěž - Zlatá podkova - se nekoná pro nedostatek přihlášených koní (byli jen dva).

logo ZP 49. ročník

Ředitel závodů Stanislav Šamal přitom zajistil pro sedm soutěží v jubilejní 15. kvalifikaci skutečně velmi zajímavé ceny v celkové výši 70 000 Kč. Zrušená Zlatá podkova se měla jet dokonce o 20 000 Kč - a to tedy jsou slušné peníze. Ani ty ale odpovídající účast nezajistily.

Důvod nezájmu?

„Stačí se podívat na web Komise všestrannosti: 42 českých jezdců dalo přednost národním závodům v polské Strzegomi (CNC),“ vysvětluje bez dalšího komentáře ředitel závodů Stanislav Šamal. Otázka „proč“ zůstává v této chvíli bez kvalifikované odpovědi.

Přesto 70 dvojic

Ve Dvorečku proto uvidíme Stříbrnou podkovu (Cenu Fruko Schulz), Bronzovou podkovu (Cenu města Jindřichův Hradec), Soutěž nadějí (Cenu HB - beton) a soutěž pro pony (Cenu firmy Univerzál Janků). K nim ještě přidejte dvě rámcové, nepostupové soutěže.

Do sobotní drezúry  (3. května, v 9 hodin) nastoupí 70 dvojic, v terénu se skáče téhož dne od 14 hodin. Skoková zkouška začne v neděli 4. května po slavnostním nástupu (12 hodin).

Loňská vítězka Zlaté podkovy ze Dvorečka, domácí Kristýna Šamalová, se představí v sedle tří koní.

Její partner Dynamic odešel do důchodu a nahradil ho plnokrevný Lakomec (Stříbrná podkova). Rámcové soutěže absolvuje Šamalové se čtyřletou klisnou anglického plnokrevníka jménem Tornadica a valachem Zeo.

Záštitu nad kvalifikací Zlaté podkovy (bez Zlaté podkovy) převzal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a hostem na Dvorečku bude i předseda Senátu PČR Milan Štěch.

 Autor:

Jiří Křepelka