Kategorie: Novinky

Galavečer Humpolec:Šampióni otěží, mistři opratí a ti další

V sobotu 22. února budou v humpoleckém Galavečeru slavit nejen šampióni otěží, mistři opratí a majitelé jejich čtyřnohých partnerů Ocenění čeká i na osobnosti a firmy z kategorie „nezávodníků“, bez nichž by disciplíny všestrannost a spřežení nebyly na současné úrovni.

 

Zlatá podkova je zavedená událost, kterou není potřeba představovat - seriál soutěží všestrannosti a závodů spřežení má za sebou už 48 ročníků.

Přesto je neustále potřeba opakovat: Bez podpory předsedů a ředitelů, kteří vedli zemědělské podniky v 60. letech minulého století, by Zlatá podkova (ZP) nikdy nemohla vzniknout a přežít.

Ing. František Kubín z tehdejšího JZD Loštice patřil vedle Josefa Kubišty (JZD Humburky), Milana Košana (Státní statek Úněšov), Miroslava Měšťana (Státní statek Svitavy) a Václava Meruňky (Školní statek Humpolec) k těm, kteří nový projekt prosadili v době koním nepřející.

 

Zlatá podkova

Letošní uvedení Ing. Kubína mezi osobnosti ZP proto žádným překvapením není.

Stejně tak není třeba diskutovat o vstupu Ing. Antonína Klauze (současného manažera komise všestrannosti) a Kateřiny Kastnerové - Sklenské (bývalé elitní dirigentky čtyřspřeží) do společnosti slavných lidí seriálu.

Cena za podporu seriálu v sezóně 2013 patří rovněž zcela právem Kraji Vysočina.

Cenu za propagaci ZP si z Humpolce odveze zástupce regionálního týdeníku 5plus2, vydávaného společností AGF Media Andreje Babiše.

Nedobrou zprávou je ta o ukončení roční spolupráce zmíněného titulu s organizátory ZP.

Šéfredaktor Jan Korbel k tomu uvedl: „V týdeníku nejsme schopni poskytnout organizátorům Zlaté podkovy takový mediální prostor, jako tomu bylo loni. V sezóně 2014 se totiž soustředíme především na spolupráci s pardubickým závodištěm Agrofert Park.“

Dodejme, že nejznámější dostihová dráha České republiky změnila svůj název po loňské obchodní dohodě mezi jejím provozovatelem (Dostihovým spolkem) a firmou Agrofert, kam patří i AGF Media.

 

Všestrannost

Cenu za podporu všestrannosti dostane tentokrát obecně prospěšná společnost Soutěže podkovy.

Nezisková organizace, založená před 18 lety „zastřešila tradiční organizátory jezdeckých soutěží ve všestrannosti a spřežení v Humpolci“. Společný zájem spojil město s místním školním statkem, jezdeckým klubem a Českou zemědělskou akademií.

Šéfredaktorka měsíčníku Jezdectví Ing. Zdena Motyginová si dojede na Galavečer pro cenu za propagaci a podporu nejtěžší jezdecké olympijské disciplíny.

Cenou Komise všestrannosti bude oceněna práce organizátorů soutěží z Borové (Ing. Vlastimil Kamír) a Panské líchy (Ing. Jiří Charvát).

Ceny za celoroční výkony v sedle převezmou Alžběta Vyštajnová (JK Darex) v kategorii dětí, junior Antonín Vrtek (JK SOUz Horní Heřmanice), Veronika Příhodová (JK PAM) v kategorii mladých jezdců, senior Jaroslav Hatla (Horse Academy Radimovice) a Karel Diringer jako „nejlepší starší jezdec“.

 

Spřežení

Český pohár spřežení 2013 vyhráli a v Humpolci proto oceněni budou tito vozatajové:

Jan Exnar (JK Hřebčín Favory Benice, jednospřeží), Ladislav Jirgala (JK Hubička Telnice, dvojspřeží) a Mgr. Monika Pospíšilová (JK Boharyně, pony).

Zlatý odznak České jezdecké federace čeká na Radka Nesvačila z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s. p. o.

 

Zlatý kůň Zlaté podkovy

Společnost Profi Press, největší vydavatel odborných časopisů a publikací v ČR a na Slovensku, vyhlašuje každý rok Zlatého koně Zlaté podkovy.

Po loňském finále 48. ročníku byl tradičně a ihned „na místě činu“ (tedy v dusilovském areálu) dekorován devítiletý valach plemene český teplokrevník 71/886 Diráno 1, narozený v Horních Heřmanicích a za jezdecký klub místního SOUz také startující.

Trenér, jezdec a majitel Zlatého koně ZP dostanou své čestné ceny o trochu později a na jiném místě v Humpolci, než Diráno 1.

 Autor: Jiří Křepelka

 Kůň roku ve všestrannosti Westwinds Diego a nejlepší seniorský jezdec sezóny 2013 Jaroslav Hatla (Horse Academy Radimovice)       Foto Marcela Hatlová

Kůň roku ve všestrannosti Westwinds Diego a nejlepší seniorský jezdec sezóny 2013 Jaroslav Hatla (Horse Academy Radimovice)       Foto Marcela Hatlová

  Zlatý kůň Zlaté podkovy 2013 Diráno 1 a jeho trenér i stálý jezdec Lubomír Vrtek (JK SOUz Horní Heřmanice) Foto Jiří Bělohlav

 Zlatý kůň Zlaté podkovy 2013 Diráno 1 a jeho trenér i stálý jezdec Lubomír Vrtek (JK SOUz Horní Heřmanice)        Foto Jiří Bělohlav