Kategorie: Novinky

Seriál kvalifikací 50. ročníku Zlaté podkovy začíná v Pardubicích

Seriál kvalifikací 50. ročníku Zlaté podkovy začíná v Pardubicích Dvanáct kvalifikačních kol jubilejního ročníku Zlaté podkovy začíná v Pardubicích, a to konkrétně 17. – 19. dubna. Na dostihovém závodišti Agrofert Park jsou připraveny soutěže všestrannosti. Zlatá podkova se pak do Pardubic vrátí ve dnech 24. – 26. července jako závody spřežení. ...

Zlatá podkova se v Pardubicích koná od roku 2000, o dva roky později ji pořadatelé rozšířili i o soutěže pony. V roce 2004 byly soutěže Zlaté podkovy rozděleny do dvou víkendů – první víkend se konaly kvalifikace na Zlatou podkovu pony a rámcové soutěže, další víkend byly dokončeny soutěže ostatní. Zpět do jednoho víkendu se Zlatá podkova vrátila v roce 2012.

Zlatá podkova se v Pardubicích koná každoročně, výjimkou byly roky 2006 a 2013. Poprvé pořádání soutěží znemožnilo deštivé počasí a rozmoklá dráha, podruhé organizační záležitosti. Už od roku 2000 kvalifikační seriál Zlaté podkovy pro sedlové soutěže začíná právě v Pardubicích.

Zajímavostí je, že právě na zdejším závodišti se dařilo i úplně prvnímu vítězi Zlaté podkovy, ovšem ve zcela jiné disciplíně. Úplně první vítěz finále Zlaté podkovy z roku 1966 jménem Jalec se totiž v roce 1970 umístil i ve Velké pardubické, v sedle měl jednu z dostihových legend Kamila Kuchovského.