Kategorie: Novinky

Zlatá podkova v předposlední kvalifikaci

Do finále 49. ročníku Zlaté podkovy (Humpolec 22. - 24. srpna) zbývá absolvovat už jen dvě kvalifikace. Ta předposlední, na závodišti Dusilov humpoleckého školního statku, je na pořadu tento víkend. Program je klasický - Zlatá, Stříbrná a Bronzová podkova, Soutěž nadějí, Soutěž pony - a k tomu navíc Benjamin Pony Cup.

 

Sobota (19. 7.)  je rezervována jak pro drezurní, tak skokovou zkoušku - ta první začne v 8.00 hodin, ta druhá o 40 minut později.

Neděle (20.7.) patří výhradně testu v terénu, první dvojice má odstartovat v 9.00 hodin.

 

Davos 1, Pippa Fun, Damila

Nejkvalitnějším bodem programu bude Zlatá podkova, předběžně s 18 startujícími.

Tři z nich zasluhují maximální pozornost - dva Zlatí koně Zlaté podkovy (Davos 1 a Pippa Fun) a velmi nadějná Damila.

Patnáctiletý tmavý hnědák Davos 1 ze stáje JK při SOUz Horní Heřmanice má titul Zlatého koně už sedm let. V jeho sedle bude trenér a jezdec koně, Lubomír Vrtek.

O šest let mladší Pippa Fun z JO Albert Stolany prohrála (s Robertem Pokorným) finále Zlaté podkovy 2012 jen 0 0,64 bodu, partnerkou klisny je ale v posledních sezónách - a tedy i tentokrát - Ing. Jana Höcková.

Ryzka Damila (Jezdecký klub Cavalier Rynárec) je asi nejperspektivnějším koněm Radky Dvorákové. Polosestra šampióna Damona 2 nechybovala v loňském finále ZP ani na jednom skoku a obsadila páté místo.

 

Čtyři dámy z Humpolce

Jezdecký klub České zemědělské akademie při Školním statku Humpolec posílá do Zlaté podkovy hned čtyři jezdkyně:

Jsou to Ing. Markéta Máchová (Aféra), Nelly Kůsová (Korse), Ing. Markéta Nováková (Vertigo 3) a Nikola Čeledová (Ether).

Nakolik toto domácí kvarteto ovlivní konečné pořadí hlavní soutěže, to se dozvíme skutečně až v neděli.

Ředitelem předposlední „zlaté“ kvalifikace bude ředitel Školního statku Humpolec, Ing. Jan Mácha. Do role hlavního rozhodčího byla nominována Věra Fišarová.

Jiří Křepelka

 

Damila, asi nejperspektivnější zbraň Radky Dvořákové pro letošní sezónu  Foto Šárka Bělohlavová 

Damila, asi nejperspektivnější zbraň Radky Dvořákové pro letošní sezónu

Foto Šárka Bělohlavová