Kategorie: Novinky, Závody Humpolec

Kvalifikační kolo ZP Humpolce 2. - 4.6.2023

 

58. ročník seriálu závodů Zlatá podkova 2023

 

V rámci seriálu závodů Zlatá podkova se v letošním roce uskuteční kvalifikační závody na osmi místech v Českérepublice i na Slovensku.

 

Jedno kvalifikační kolo v jezdecké všestrannosti se bude konat 2.-4.6.2023 v Humpolci.

I zde budou účastníci bojovat o právo účasti na finále celého seriálu, které se uskuteční v termínu 18.-20.8.2023 v Humpolci.

 

Program na závodišti školního statku v Humpolci bude zahájen pátečním drezurními zkouškami, bude pokračovat sobotními skokovými zkouškami a v neděli budou následovat terénní zkoušky. Divákům se během celé akce představí téměř 200 koní v několika různě náročných kategoriích a nejlepší z nich budou dekorováni jako vítězové.

 

Předběžný  program:

 

Pátek 2. června 2023

od   8.00 hod.       drezurní a skokové zkoušky

Sobota 3. června 2023

od   8.00 hod.       drezurní a skokové zkoušky

Neděle 4. června 2023

od  7.30 hod.        terénní zkoušky  - dekorování vítězů

 

Základní informace včetně předěžných časů startů jednotlivých soutěží

 

Všestrannost je od roku 1912 součástí Olympijských her. Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplina. Jezdec a kůň při ní absolvují v průběhu dvou nebo tří dnů tři rozdílné zkoušky (drezurní, terénní a skokovou), při kterých mohou obdržet trestné body. Dvojice s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. Divácky nejatraktivnější jsou obvykle terénní a skokové zkoušky. Během závodů jsou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Nejmladší jezdci se účastní soutěže v divácky zajímavé kategorii PONY, dalšími kategoriemi jsou Soutěž nadějí, Bronzová podkova, Stříbrná podkova a nejnáročnější Zlatá podkova.