Kategorie: Novinky, Závody Humpolec

Kvalifikační kolo ZP Humpolce 20. - 21.7.2019

 

 

54. ročník seriálu závodů Zlatá podkova 2019

 

V rámci seriálu závodů Zlatá podkova se v letošním roce již uskutečnily kvalifikační závody v Pardubicích, Dvorečku, Semicích, Těšánkách, Borové, Panské Líše, Mimoni, Lošticích, Mikulově a Vrchovanec.

 

Poslední kvalifikační kolo v jezdecké všestrannosti se bude konat 20.-21.7.2019 v Humpolci.

I zde budou účastníci bojovat o právo účasti na finále celého seriálu, které se uskuteční v termínu 23.-25.8.2019 v Humpolci ...

 

 

 

 

 

 

 

Program na závodišti školního statku v Humpolci bude zahájen drezurními zkouškami a skokovými zkouškami. V neděli budou následovat terénní zkoušky. Divákům se během celé akce představí přes 100 koní v několika různě náročných kategoriích a nejlepší z nich budou dekorováni jako vítězové.

 

V areálu závodiště je pamatováno i na občerstvení

 

Předběžný  program:

 

Sobota 20. srpna 2019

od   8.00 hod.       drezurní a skokové zkoušky

Neděle 21. srpna 2019

od  8.30 hod.        terénní zkoušky  - dekorování vítězů

 

Základní informace včetně předěžných časů startů jednotlivých soutěží

 

Všestrannost je od roku 1912 součástí Olympijských her. Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplina. Jezdec a kůň při ní absolvují v průběhu dvou nebo tří dnů tři rozdílné zkoušky (drezurní, terénní a skokovou), při kterých mohou obdržet trestné body. Dvojice s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. Divácky nejatraktivnější jsou obvykle terénní a skokové zkoušky. Během závodů jsou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Nejmladší jezdci se účastní soutěže v divácky zajímavé kategorii PONY, dalšími kategoriemi jsou Soutěž nadějí, Bronzová podkova, Stříbrná podkova a nejnáročnější Zlatá podkova.