Kategorie: Novinky, Závody Humpolec

Kvalifikační kolo ZP Humpolce 5. - 6.8.2017

52. ročník seriálu závodů Zlatá podkova 2017

 

V rámci seriálu závodů Zlatá podkova se v letošním roce již uskutečnily kvalifikační závody v Pardubicích, Dvorečku, Semicích, Těšánkách, Borové, Brně, Mimoni, Lošticích, Mikulově a Čakovičkách.

 

Poslední kvalifikační kolo v jezdecké všestrannosti se bude konat 5. - 6. 8. 2017 v Humpolci.

I zde budou účastníci bojovat o právo účasti na finále celého seriálu, které se uskuteční v termínu 25. - 27. 8.2017 v Humpolci ...

 

 

 

 

 

 

Program na závodišti školního statku v Humpolci bude zahájen drezurními zkouškami a skokovými zkouškami. V neděli budou následovat terénní zkoušky. Divákům se během celé akce představí přes 150 koní v 8 různě náročných kategoriích a nejlepší z nich budou dekorováni jako vítězové.

 

V areálu závodiště je pamatováno i na občerstvení

 

Předběžný  program:

 

Sobota 5. srpna 2017

od   8.00 hod.       drezurní a skokové zkoušky

Neděle 6. srpna 2017

od  8.00 hod.        terénní zkoušky  - dekorování vítězů

 

Všestrannost je od roku 1912 součástí Olympijských her. Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplina. Jezdec a kůň při ní absolvují v průběhu dvou nebo tří dnů tři rozdílné zkoušky (drezurní, terénní a skokovou), při kterých mohou obdržet trestné body. Dvojice s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. Divácky nejatraktivnější jsou obvykle terénní a skokové zkoušky. Během závodů jsou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Nejmladší jezdci se účastní soutěže v divácky zajímavé kategorii PONY, dalšími kategoriemi jsou Soutěž nadějí, Bronzová podkova, Stříbrná podkova a nejnáročnější Zlatá podkova.