Kategorie: Novinky, Závody Humpolec

Kvalifikační kolo ZP Humpolce ve spřežení 8.-9.6.2024

 

59. ročník seriálu závodů Zlatá podkova 2024

 

V rámci seriálu závodů Zlatá podkova se v letošním roce uskuteční kvalifikační závody na osmi místech v České republice i na Slovensku.

 

Jedno kvalifikační kolo ve spřežení se bude konat od 8. do 9. června 2024 v Humpolci.

I zde budou účastníci bojovat o právo účasti na finále celého seriálu, které se uskuteční v termínu 16. - 18.8.2024 v Humpolci.

 

Program na závodišti školního statku v Humpolci bude zahájen sobotními drezurními zkouškami a překážkovou jízdou a v neděli bude následovat maraton spřežení. Divákům se během celé akce představí asi 40 spřežení a nejlepší z nich budou dekorováni jako vítězové.

 

Předběžný  program:

 

Sobota 8. června 2024

od   9.00 hod.       Drezua + Překážková jízda

Neděle 9. června 2024

od  9.00 hod.        Maraton  - dekorování vítězů

 

 

Spřežení - jezdecká soutěž, při které spřežení se svým vozatajem v průběhu dvou nebo tří dnů absolvují tři rozdílné zkoušky - drezurní, překážkovou jízdu a maton. Při všech zkouškách mohou účastníci obdržet trestné body a účstník s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. V rámci závodů je možné shlédnout závody v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a také dvojspřeží pony. O uznání této disciplíny mezinárodní jezdeckou federací se významně zasloužil manžel anglické královny princ Filip, který aktivně závodil se čtyřspřežím.

 

plakát KvZPsp