Kategorie: Závody Humpolec

Pozvánka MČR juniorů a předkolo ZP 16. - 17.7.2011

O víkendu 16. a 17. července se v jezdeckém areálu Školního statku v Humpolci konají tradiční závody v olympijské jezdecké disciplině všestrannosti...

 

Mistrovství České republiky v této jezdecké disciplíně je v Humpolci pořádáno již mnoho let a areál závodiště může nabídnout velice dobré podmínky pro všechny účastníky i atraktivní podívanou pro diváky. V letošním roce se koná Mistrovství České republiky v kategoriích mladších a starších juniorů a je pořádáno jako Cena rodinného pivovaru Bernard.

Letos poprvé budou také závody rozšířeny o soutěže Kvalifikačních kol Zlaté podkovy, při kterých se jezdci mohou kvalifikovat pro start ve finále celého seriálu Zlaté podkovy.

V sobotu 16. července od 8.00 hod. bude program zahájen drezurními zkouškami po kterých budou ihned následovat skokové zkoušky. V neděli od 8.00 se jezdci předvedou v terénních zkouškách. Přesné časy jednotlivých soutěží budou ještě upřesněny.

Průběh soutěží všestrannosti lze přirovnat k atletickému víceboji. Jezdec na stejném koni absolvuje v tři rozdílné, na sobě nezávislé, zkoušky. Tedy zkoušku drezurní, která je testem dokonalé souhry jezdce a koně, dále zkoušku skokovou, která kromě skokových schopností koně prověřuje psychickou odolnost dvojice a také zkoušku terénní. Při ní jezdec a kůň překonávají v členitém terénu překážky, které dokonale prověří jejich trénovanost a vytrvalost. Vítězem je nejlépe připravená dvojice s nejmenším počtem trestných bodů.