Kategorie: Závody Humpolec

Pozvánka MČR ve všestrannosti a předkolo ZP 13. - 15.7.2012

 

Ve dnech 13. - 15. července se i v letošním roce konají v jezdeckém areálu Školního statku Humpolec tradiční závody v olympijské jezdecké disciplině všestrannosti.             Mistrovství v této jezdecké disciplíně jsou v Humpolci pořádána již mnoho let a areál závodiště tak může nabídnout velice dobré podmínky pro všechny účastníky i atraktivní podívanou pro diváky. V letošním roce se koná v Humpolci Mistrovství ČR ve věkových kategoriích seniorů, mladších a starších juniorů, dětí a pony. Lze tedy konstatovat, že s výjimkou mladých jezdců se v Humpolci představí všichni nejlepší jezdci z celé republiky. Soutěž je pořádána jako Cena rodinného pivovaru Bernard.

Zároveň se  v rámci programu závodů konají také soutěže Kvalifikačních kol Zlaté podkovy, při kterých úspěšní závodníci mohou získat kvalifikaci pro start ve finále celého seriálu, které se uskuteční 24. – 26.8.2012 v Humpolci.

 Průběh soutěží všestrannosti lze přirovnat k atletickému víceboji. Jezdec na stejném koni absolvuje v průběhu tří dní tři rozdílné, na sobě nezávislé, zkoušky. Tedy zkoušku drezurní, která je testem dokonalé souhry jezdce a koně. Dále zkoušku terénní,  při ní jezdec a kůň překonávají v členitém terénu překážky, které dokonale prověří jejich trénovanost a vytrvalost. A poslední je zkouška skoková, která kromě skokových schopností koně prověřuje psychickou odolnost dvojice. Vítězem je nejlépe připravená dvojice s nejmenším počtem trestných bodů. 

Program celého soutěžního klání bude zahájen v pátek 13.7.2012 v 9 hodin drezurními zkouškami, v sobotu od 9 hodin budou zahájeny zkoušky terénní a v neděli celé klání vyvrcholí závěrečnými parkury. Po jejich absolvování budeme tedy znát nové mistry ČR i vítěze ostatních kategorií.  V průběhu celých závodů je samozřejmě pamatováno i na diváky, které čeká v areálu závodiště občerstvení.    

Jezdecké závody v Humpolci se tak opět stanou místem setkání všech milovníků koní z celé republiky a také pro ostatní návštěvníky nabídnou zajímavý zážitek.