Kategorie: Novinky, Závody Humpolec

Pozvánka na kvalifikační kolo do Humpolce 15. - 17.7.2016

Pozvánka na kvalifikační kolo do Humpolce 15. - 17.7.2016

51. ročník seriálu závodů Zlatá podkova 2016

V rámci seriálu závodů Zlatá podkova se v letošním roce již uskutečnily kvalifikační závody v Pardubicích, Dvorečku, Semicích, Těšánkách, Borové, Brně, Mimoni, Lošticích a Mikulově.

Další kvalifikační kolo v jezdecké všestrannosti se bude konat 15. - 17. 7. 2016 v Humpolci.

I zde budou účastníci bojovat o právo účasti na finále celého seriálu, které se uskuteční v termínu 19. - 21. 8.2016 v Humpolci...

 

Závodů se zůčastní rekodní počet koní a proto program na závodišti školního statku v Humpolci bude zahájen již v pátek odpoledne drezurní zkouškou soutěže ZL. V sobotu bude pokračovat drezurními a skokovými zkouškami dalších soutěží. V neděli budou následovat terénní zkoušky. Divákům se během celé akce představí cca 100 koní v 7 různě náročných kategoriích a nejlepší z nich budou dekorováni jako vítězové.

 

V areálu závodiště je pamatováno i na občerstvení

 

Předběžný  program:

Pátek  15. července 2016

od   14.00 hod.       drezurní zkouška ZL

Sobota 16. července 2016

od   8.00 hod.       drezurní a skokové zkoušky

Neděle 17. července 2016

od  7.00 hod.        terénní zkoušky  - dekorování vítězů

 

Všestrannost je od roku 1912 součástí Olympijských her. Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplina. Jezdec a kůň při ní absolvují v průběhu dvou nebo tří dnů tři rozdílné zkoušky (drezurní, terénní a skokovou), při kterých mohou obdržet trestné body. Dvojice s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. Divácky nejatraktivnější jsou obvykle terénní a skokové zkoušky. Během závodů jsou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Nejmladší jezdci se účastní soutěže v divácky zajímavé kategorii PONY, dalšími kategoriemi jsou Soutěž nadějí, Bronzová podkova, Stříbrná podkova a nejnáročnější Zlatá podkova.